Mieszkanie w Wejherowie – jakie są jego zalety?

Podążając mapą najbardziej przyjaznych miast do zamieszkania, na pewno natrafimy na położone w województwie pomorskim Wejherowo, którego historia pozwala mówić o nim jako o stolicy Małego Trójmiasta Kaszubskiego. W mieście powstaje coraz więcej nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Chętnych na nie nie brakuje. A jakie są zalety zamieszkania właśnie tutaj?

Wejherowo to miasto średniej wielkości położone w sąsiedztwie Trójmiasta. Tak dogodna lokalizacja sprawia, że zamieszkać w nim chcą rzesze młodych ludzi a także rodzin. Sprzyjające warunki zarówno miejskie, jak i przyrodnicze zachęciły deweloperów do budowania osiedli mieszkaniowych właśnie tutaj. Jakie są jednak główne zalety zamieszkania w Wejherowie? I które z mieszkań wybrać? O tym w naszym dzisiejszym artykule.

ATRAKCYJNE CENY MIESZKAŃ

Nie da się ukryć, że Wejherowo to dość korzystny rynek nieruchomości pod względem finansowym. Z powodzeniem może konkurować z Gdańskiem, Gdynią i Sopotem i w rywalizacji tej zwyciężyć. Okazuje się bowiem, że mieszkanie w Wejherowie można kupić nawet 1,5 razy taniej niż w Trójmieście! Dla młodych osób starających się o kredyt hipoteczny taka wiadomość na pewno będzie pocieszająca. Uzbieranie wkładu własnego w tak dobrych warunkach okazuje się być o wiele łatwiejsze i szybsze.

źródło: https://orlex.pl

SĄSIEDZTWO METROPOLII

Warto zauważyć, że Wejherowo jest miastem średnich rozmiarów i posiada zwoją własną strukturę naukową, karierową, a także ekonomiczną i rozrywkową. Jednak bliskość trzech ważnych miast tworzących największą w pomorskim aglomerację miejską sprawia, że mieszkańcy Wejherowa często korzystają z jej uroków. Studiują w Trójmieście, często też tu pracują, korzystają z rozrywek, robią zakupy w największych galeriach handlowych lub też… przyjeżdżają na plaże!

BLISKOŚĆ MORZA ORAZ KASZUB

Bardzo ważną zaletą zamieszkania w Wejherowie jest również fakt, że miasto to daje nam ogromne możliwości kulturalne i wypoczynkowe. Z jednej strony znajdujemy się blisko morza i będziemy korzystać z tej dogodności zawsze wtedy, gdy odczujemy potrzebę wyjścia na plażę. A z drugiej strony – znajdujemy się na urokliwych ziemiach kaszubskich bogatych we wspaniałą przyrodę, lasy oraz stawy.