Meble ogrodowe – trendy w 2019 roku

Lato w ogrodzie jest pełne odpoczynku i relaksu. Słońce, delikatny wiaterek i długie godziny spędzone w ogrodzie to wymarzone letnie dni niejednej osoby. Chcąc, by lato w ogrodzie było spędzone w przyjemnej atmosferze warto zadbać o meble ogrodowe, które nie tylko będą wygodne, ale również atrakcyjne dla oka. Jakie są ogrodowe trendy w 2019 roku?

Wygodne, kompaktowe meble

Jeszcze zeszłego lata robiliśmy meble z palet. Ławka ogrodowa, która była z palet, stolik, czy siedzisko były ostatnim krzykiem mody. Sezon 2019 jest czasem mebli dużych, wygodnych. Mebli, które zapewnia relaks i komfort.

Sofy, czy obszerne narożniki, wygodne leżaki są funkcjonale, ale i eleganckie, które wyróżnia precyzja wykonania. Modułowa konstrukcja pozwala samodzielnie komponować coraz to nowe ustawienia i aranżacje. W jednej chwili komplet wypoczynkowy może zapraszać do odpoczynku po to, by chwilę później stanowić meble, na których siedzimy przy stole, na którym stoją garnki, patelnie, a w nich gorący posiłek. Meble kompaktowe mają służyć w wielu sytuacjach i wielu zestawach.

Kolejnym elementem mebli ogrodowych są hamaki, huśtawki oraz wiszące fotele. Najważniejsza ich cecha musi być wygoda. Ławka ogrodowa, która służyła nam w zeszłym sezonie, ustąpiła miejsca nowoczesnemu kokonowi z technorattanu, bądź hamakowi, który wisi na trasie lub między drzewami.

Ławka ogrodowa Net Bianco NARDI

Meble 2019 roku cechuje wygoda i elegancja. Nowoczesny design, który królował w mieszkaniach wyszedł na zewnątrz do ogrodów i na tarasy.

Fiolet kolorem lata

Kolor fioletowy na tarasach i w ogrodach gości już od zeszłego roku. W tym sezonie nadal jest modnym kolorem. Fioletowe dodatki w postaci donic, leżaków, wazonów, czy letniej zastawy idealnie wyglądają w letnim ogrodzie.

Również kwiaty, które są w fioletowych donicach nawiązują kolorystycznie do letnich trendów. Petunie ogrodowe, szałwia, irysy, czy lawenda w fioletowych donicach będą wyglądały urzekająco. Taras dzięki takiej aranżacji będzie żywy i charyzmatyczny.

Ogrody wertykalne

W tym sezonie pojawiły się ogrody wertykalne, które od razu podbiły serca wielu osób. Pionowe ogrody, które wyszły na tarasy są wyjątkowo atrakcyjna ozdoba ścian budynków zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Wertykalne ogrody są przeważnie zrobione z sukulentów oraz pnączy, które dobrze radzą sobie na zewnątrz. Jest to bardzo ciekawe i zaskakujące rozwiązanie.

Meble ogrodowe w sezonie 2019 są wygodne, estetyczne i komfortowe. Elegancja stała się bardzo ważna i jest jedną z najważniejszych cech nowoczesnych mebli.