Jak zaplanować wykończenie mieszkania pod klucz?

Wykończenie mieszkania pod klucz nie jest łatwym przedsięwzięciem. Jest to duże wyzwanie logistyczne. Dobre zaplanowanie robót wykończeniowych to dobry projekt, zatrudnienie ekipy, która wykona prace oraz uzupełnienie wizerunku mieszkania meblami oraz osobistymi detalami. Jak zaplanować wykończenie mieszkania pod klucz i nie zwariować?

Projekt a budżet

Wykończenie wnętrza wiąże się ze sporządzeniem dobrego projekt. Jest to podstawa, na której opieramy się robiąc kalkulację kosztów. To projekt jest miejscem, gdzie wprowadzamy zmiany, czasami wprowadzamy oszczędności. Zmiany, które wprowadzimy bez wykorzystania projektu nie zawsze będą racjonalne, co może skutkować zmianą początkowych założeń.

Tworząc projekt szacujemy swoje możliwości finansowe i wprowadzamy ewentualne oszczędności. Jest to czas, w którym możemy zastanowić się, czy zrezygnujemy z jakiegoś rozwiązań, by zaoszczędzić, czy raczej wolimy wykorzystać tańsze materiały.

Ekipa do zadań specjalnych

Czy warto zdecydować się na jedną ekipę do wykończenia mieszkania pod klucz. Jakie są plusy a jakie minusy takiego rozwiązania?

Wybór dobrej ekipy to same plusy dla realizacji projektu. Cały ciężar wykończenia wnętrz możemy przerzucić na ekipę remontową. Dużym problemem jest, gdy ekipa remontowa nie spełnia naszych oczekiwań. Jedynym ratunkiem w takiej sytuacji jest szukanie następnej ekipy. Wykończenia wnętrz przy pomocy ekipy, która nie wzbudza naszego zaufania, jest dużym ryzykiem. Musimy pamiętać, że wykańczamy wnętrze na wiele lat. Niesolidnie wykonane prace remontowe mogą mieć dla nas konsekwencje przez długie lata. Czy warto ryzykować i męczyć się z jedną ekipą remontową, która nie robi naszego mieszkania tak, jak byśmy sobie tego życzyli?

Teraz meble i dodatki

Ostatnim etapem prac wykończeniowych jest nadanie wnętrzu osobistego charakteru. Wnętrze indywidualizują meble, dekoracje oraz wszystko to, co ma osobisty charakter. Styl wykończenia mieszkania musi być spójny. Dekoracje takie jak obraz na ścianie, czy biblioteczka z ulubionymi książkami są nie tylko ciekawym elementem wykończeniowym, ale przede wszystkim elementami, które mówią o tym, jacy jesteśmy. Elementami, które indywidualizują mieszkanie.

Wykończenia wnętrz są na tyle trudnym zadaniem, że warto skorzystać z fachowej pomocy. Projekt sporządzony prze architekta wnętrz będzie przekuciem naszych marzeń w realny plan. Wyspecjalizowana ekipa remontowa z firmy BB Construction pozwoli nam na zaoszczędzenie czasu i szybkie przejście do ostatniego etapu wyposażenia mieszkania, jakim jest meblowanie i nadanie osobistego charakteru, który uwieńczy wykończenie wnętrza.