Dlaczego projekt wnętrza warto zlecić profesjonaliście

Projektowanie wnętrz cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Polacy pokochali pięknie mieszkać. Szukają pomysłów i inspiracji w trendach znanych na całym świecie, ale chcą też rozwiązań szytych na miarę. Pomaga to w odpowiednim zagospodarowaniu zarówno dużych przestrzeni, ale też malutkich i bardzo przytulnych kawalerkę.

Architekt wnętrz do usług
Z projektowaniem swojego wnętrza można w dużym stopniu uporać się samodzielnie. Wystarczy przeglądać mnóstwo inspiracji w czasopismach oraz internecie, odwiedzać salony meblowe i oglądać tamtejsze aranżacje, czy wreszcie uruchomić swoją wyobraźnię przestrzenną i talenty dekoratorskie. Mimo wszystko to wciąż będzie tylko i wyłącznie spojrzenie na wnętrze z perspektywy laika. Można mieć doskonały gust i smak, znać najnowsze trendy w designie, jednak pewnych rozwiązań po prostu nie wymyśli się bez pomocy specjalisty. Profesjonalne usługi, które świadczą dekorator wnętrz oraz architekt wnętrz, są naprawdę cenne. To właśnie dzięki temu w naszym mieszkaniu, apartamencie czy domu, zostaną zastosowane sprytne rozwiązania, dzięki którym przestrzeń nie tylko będzie prezentować się doskonale i modnie, ale będzie też wygodna w użytkowaniu.

Team architekt wnętrz i dekorator wnętrz
Architekt wnętrz i dekorator wnętrz to często ta sama osoba, która zajmuje się zarówno samym projektowaniem, jak też aranżowaniem przestrzeni i doborem poszczególnych mebli i dodatków. Ci specjaliści mogą też pracować po prostu w zespole. Domeną architektów jest pomoc w zaprojektowaniu tak zwanych ustawnych wnętrz. Chodzi o to, by mieszkanie było funkcjonalne, sprzyjało relaksowi i wygodnemu życiu. To właśnie architekt wnętrz podpowie, w jaki sposób sprytnie ukryć różne elementy, a co wyeksponować. Zwraca on uwagę na grę światła w naszym mieszkaniu, potrafi zaaranżować nawet niewielkie przestrzenie w mądry sposób. Dzięki architektowi nawet malutkie wnęki mogą być dobrze zagospodarowane. Dekorator pomaga natomiast dobrać nietuzinkowe elementy wystroju, utrzymane w ulubionej stylistyce klientów. Wspiera w procesie poszukiwania jedyny w swoim rodzaju mebli, elementów dekoracyjnych, drobnostek, które odpowiednio dobrane, tworzą klimat wnętrza. Taki team potrafi nawet mało atrakcyjny lokal zamienić w prawdziwą perełkę.

Więcej znajdziesz na Studio Loko.